Vergeet ook voor 2019 uw minimumbezoldiging als bedrijfsleider niet!
5 December 2019
Sinds 2018 dient iedere kleine vennootschap gedurende het boekjaar aan minstens één bedrijfsleider (natuurlijke persoon) minstens 45.000 euro bruto bezoldiging toe te kennen om van het verlaagd tarief in de vennootschapsbelasting te genieten. Als het resultaat van de vennootschap kleiner is dan 45.000 euro dient de bruto bezoldiging minimaal gelijk te zijn aan het belastbaar resultaat.
Indien de vennootschap voor boekjaar 2019 geen of een te lage bezoldiging toekent aan minstens één van haar natuurlijke persoon bedrijfsleiders, zal zij als kleine onderneming mogelijk niet kunnen genieten van het verlaagd tarief in de vennootschapsbelasting.
- Normaal tarief vennootschapsbelasting: 29,58%
- Verlaagd tarief vennootschapsbelasting:
- 0 - 100.000 euro: 20,4%
- > 100.000 euro: 29,58%
Voorbeeld 1: De vennootschap heeft een belastbaar resultaat (voor bezoldiging) van 100.000 euro.
Bijgevolg dient minimum 45.000 euro aan één van de bedrijfsleiders te worden betaald.
Voorbeeld 2: De vennootschap heeft een belastbaar resultaat (voor bezoldiging) van 40.000 euro.
Bijgevolg dient minimum 20.000 euro (de helft van 40.000 euro) aan één van de bedrijfsleiders als bezoldiging te worden uitgekeerd.
Heeft u zichzelf als bedrijfsleider te weinig uitgekeerd, dan kan er op de jaarlijkse algemene vergadering via de toekenning van tantièmes nog een aanpassing gebeuren. Hou er sowieso rekening mee dat mogelijk ook nog andere voorwaarden spelen waaraan dient te worden voldaan.
Bekijk ook onze andere recente blogberichten en ontdek meer expertise
E-invoicing: is uw onderneming er klaar voor? Laat uw algemene voorwaarden nakijken!
Sinds 1 april 2026 kan de overheid de ondernemingen die niet in orde zijn met PEPPOL controleren én beboeten. Hoewel er momenteel nog discussie bestaat over een mogelijk verder uitstel met betrekking tot het opleggen van boetes, rekent u daar beter niet op. Een gewaarschuwd ondernemer is er immers twee waard.
Contracteren in tijden van oorlog
Hoe kan ik mij als ondernemer beschermen tegen prijsstijgingen op de energiemarkt?
De spanningen in het Midden-Oosten zorgen opnieuw voor schommelingen op de energiemarkt. Daardoor stellen heel wat ondernemers zich de vraag hoe zij zich daar contractueel tegen kunnen beschermen.
In wat volgt reiken wij u enkele praktische handvatten aan.
Het QPS-team staat klaar
om u te adviseren/assisteren
Aarzel niet com contact met ons op te nemen!