Vergeet ook voor 2019 uw minimumbezoldiging als bedrijfsleider niet!
5 december 2019
Sinds 2018 dient iedere kleine vennootschap gedurende het boekjaar aan minstens één bedrijfsleider (natuurlijke persoon) minstens 45.000 euro bruto bezoldiging toe te kennen om van het verlaagd tarief in de vennootschapsbelasting te genieten. Als het resultaat van de vennootschap kleiner is dan 45.000 euro dient de bruto bezoldiging minimaal gelijk te zijn aan het belastbaar resultaat.
Indien de vennootschap voor boekjaar 2019 geen of een te lage bezoldiging toekent aan minstens één van haar natuurlijke persoon bedrijfsleiders, zal zij als kleine onderneming mogelijk niet kunnen genieten van het verlaagd tarief in de vennootschapsbelasting.
- Normaal tarief vennootschapsbelasting: 29,58%
- Verlaagd tarief vennootschapsbelasting:
- 0 - 100.000 euro: 20,4%
- > 100.000 euro: 29,58%
Voorbeeld 1: De vennootschap heeft een belastbaar resultaat (voor bezoldiging) van 100.000 euro.
Bijgevolg dient minimum 45.000 euro aan één van de bedrijfsleiders te worden betaald.
Voorbeeld 2: De vennootschap heeft een belastbaar resultaat (voor bezoldiging) van 40.000 euro.
Bijgevolg dient minimum 20.000 euro (de helft van 40.000 euro) aan één van de bedrijfsleiders als bezoldiging te worden uitgekeerd.
Heeft u zichzelf als bedrijfsleider te weinig uitgekeerd, dan kan er op de jaarlijkse algemene vergadering via de toekenning van tantièmes nog een aanpassing gebeuren. Hou er sowieso rekening mee dat mogelijk ook nog andere voorwaarden spelen waaraan dient te worden voldaan.
Bekijk ook onze andere recente blogberichten en ontdek meer expertise
Bezint eer ge (ver)koopt: wat kopers en verkopers moeten weten over aansprakelijkheid na een aandelenoverdracht
Bij de aan- en verkoop van aandelen van een vennootschap wordt vaak (ten onrechte) aangenomen dat de transactie is afgerond zodra de overdracht heeft plaatsgevonden en de koopprijs is betaald. Nochtans kan de verkoper na de overdracht wel degelijk aansprakelijk worden gesteld voor bepaalde feiten of omstandigheden.
Welke risico's loopt u precies wanneer u aandelen (ver)koopt en wat kunt u ertegen doen? Wij zetten het voor u op een rij.
Uw liquidatiereserves versneld uitkeren na 3 jaar? Het kan!
Eind juli 2025 werd de ‘wachttermijn’ van de liquidatiereserves teruggebracht naar 3 jaar (in plaats van 5). Deze wijziging biedt ondernemers de kans om fiscaal voordelig geld uit hun vennootschap te halen, maar het betekent ook dat er keuzes moeten worden gemaakt. In dit artikel leggen we uit wat de liquidatiereserve precies is, welke keuzes de hervorming met zich meebrengt en hoe u als ondernemer optimaal kan profiteren van de nieuwe regeling.
Het QPS-team staat klaar
om u te adviseren/assisteren
Aarzel niet com contact met ons op te nemen!